Az olaj emelkedéssel, a gáz csökkenéssel kezdett
Erősödéssel nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön.
Az olaj emelkedéssel, a gáz csökkenéssel kezdett
Erősödéssel nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön.
Gigantikus nyerő az olajcégeknél, de már késő különadóztatni őket
A világ legnagyobb olajipari vállalatai egymás után számolnak be soha nem látott méretű profitról a tavalyi évre. Kérdés, hogy változatlan marad-e a helyzet immár csökkenő energiaárak mellett, és érdemes-e az államoknak extraprofitadóval beavatkozni?.
London, Párizs és Frankfurt is zöldben kezdte a hetet
Pluszban indítottak hétfőn a főbb nyugat-európai tőzsdemutatók a pénteki záróértékükhöz képest.
Most üt vissza az, hogy az EU nem valódi energiaunió
A teljesen integrált energia- és távközlési ágazatok felé való lassú előrehaladás egyenlőtlenül sebezhetővé tette a tagállamokat. Olaf Scholz német kancellár októberben azt mondta, hogy Európa energiaválságát csak szolidaritással lehet leküzdeni. Az utóbbi időben azonban ez a szolidaritás kevésnek bizonyult.
Erős napot zártak Európában: Londontól Frankfurtig zöldben a tőzsdék
Emelkedéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék. Az európai kereskedés végén Amerika is pluszban állt. A BUX is jó napon van túl.