Pluszban a nyugati tőzsdék
Erősödéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön. Az európai és magyar tőzsdék is pluszban állnak.
Pluszban a nyugati tőzsdék
Erősödéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdemutatók csütörtökön. Az európai és magyar tőzsdék is pluszban állnak.
Nyaralni mentek a befektetők, alacsony forgalommal zárt a BÉT
Tipikus nyári alacsony forgalom mellett, iránykeresés jellemezte a magyar részváénypiacot. A BUX 0,23 százalékos emelkedésével "egy picivel" maradt el az európai hangulattól - mondta a hétfői tőzsdei kereskedésről Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek.
A magyar tőzsdeindex lefelé, a nyugatiak felfelé vették az irányt
Jelentős emelkedéssel zárták a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok. A magyar tőzsde viszont alulteljesített, a BUX 0,5 százalékos csökkenéssel zárt, a forgalom nem érte el a 7 milliárd forintot.
Veszteséges napot zártak az európai tőzsdék
Negatív kezdés után indexveszteséggel zártak csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacok.
Repkedtek a mínuszok a tőzsdéken
Negatívan hatott az OTP és a Mol árfolyamára a kormányfő bejelentése az árstopok meghosszabbításáról. Alacsony forgalommal zárt csütörtökön a budapesti tőzsde. A nyugat-európai tőzsdék korrigáltak a tegnapi emelkedés után. Az olajár csökkent, a gázárak emelkedtek.