Erős napot zár a budapesti tőzsde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 696,28 pontos, 1,76 százalékos emelkedéssel 40 355,51 ponton zárt hétfőn. Az európai börzéknek is jól ment.
Erős napot zár a budapesti tőzsde
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 696,28 pontos, 1,76 százalékos emelkedéssel 40 355,51 ponton zárt hétfőn. Az európai börzéknek is jól ment.
Erősödéssel zártak a tőzsdék, a Mol lesz a főkukás Magyarországon
Az előző napi mínuszok után nagyot emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék pénteken, a kedvező nemzetközi hangulat felhúzta a BUX-ot is. Jól teljesített a Mol, az OTP és a Magyar Telekom részvénye is, a 4iG árfolyama viszont 0,5 százalékot veszített az értékéből.
Európában esett, Budapesten ismét sütött a nap
Ahogy szerdán, úgy csütörtökön is felülteljesítő volt a budapesti tőzsde a nyugat-európai társaihoz képest. A befektetők pozitívumként értékelhették a magyar kormány tegnapi döntését a rezsiárak befagyasztásának feloldásáról.
A Richter húzta fel a BUX-ot
A magyar tőzsde az európai átlag felett teljesített, a BUX egy százalékos pluszban zárt szerdán. A Richter árfolyama 4,5 százalékkal emelkedett. A vezető nyugat-európai tőzsdék indexei gyengültek.
Zöldbe borultak a tőzsdék
A vezető nyugat-európai tőzsdékhez hasonlóan a budapesti börze is pluszban zárt pénteken. A BUX emelkedését az OTP és a Mol húzta, a részvények ára egy százalék körül nőtt.