Komoly veszteségeket halmoz Budapest és az európai tőzsdék
Veszteséggel indították a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek. A Budapesti Értéktőzsde is mínuszban kezdett.
Komoly veszteségeket halmoz Budapest és az európai tőzsdék
Veszteséggel indították a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek. A Budapesti Értéktőzsde is mínuszban kezdett.
Nagy indexveszteséggel zártak az európai tőzsdék
Vegyes kezdés után nagy veszteséggel fejezték be a keddi kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek - adta hírül az MTI. A hangulatnak nem tett jót az új amerikai inflációs adat és az európai gazdasági hangulatot jelző ZEW-index megjelenése.
Gyér volt a kereskedés a budapesti tőzsdén
A negatív nemzetközi hangulatot követte a magyar tőzsde, a BUX közel 2 százalékos mínuszban zárt, a részvénypiac forgalma alig haladta meg az ötmilliárdot. Mínuszban zárt a vezető nyugat-európai tőzsdék többsége is.
Esett Budapesten és Európában is csütörtökön
Nagy eséssel indult az ősz a nyugat-európai börzéken. A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat miatt esett a budapesti részvényindex is - írja az MTI. Az Equilor elemzője szerint tőkekimenekítés zajlik a részvénypiacokról a kötvénypiacok irányába.
Az OTP-részvény már megérezte az MNB mai bejelentését
Az elmúlt napok alacsony forgalmához képest kedden élénkebb volt a kereskedés a BÉT-en, az OTP húzta le a BUX-ot. Az MNB ma bejelentett intézkedései között a bankrendszer számára meghatározott kötelező tartalékráta emelése hatással volt a vezető részvény árfolyamára is.