Felfelé nyitott Európa
Indexemelkedéssel indult a kereskedés pénteken a főbb európai értékpapírpiacokon.
Felfelé nyitott Európa
Indexemelkedéssel indult a kereskedés pénteken a főbb európai értékpapírpiacokon.
Zöldben álltak meg az európai tőzsdék, csak Párizs volt kivétel
Vegyesen fejezték be a csütörtöki kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék – írja az MTI. Az amerikai indexek vegyesen álltak nyitáskor.
Tombol az uborkaszezon a tőzsdén
Nem érte el az ötmilliárd forintot a budapesti részvénypiac forgalma csütörtökön, a Mol-részvény ára csökkent, az OTP-é emelkedett. A BÉT alulteljesített a nyugat-európai tőzsdékhez képest.
Pénteken jelent a Mol, a részvénye 3000 forintra esősödött
A főként orosz olajat finomító Mol Nyrt.-től jelentős profitnövekedést várnak a befektetők, a pénteki gyorsjelentés előtt a részvénye 2,2 százalékkal erősödött. A magyar és a vezető nyugat-európai tőzsdéken is jó volt a hangulat, az indexek emelkedtek csütörtökön. Az olaj ára csökkent recessziós aggodalmak miatt - írta az MTI.
Gyér forgalommal zárt a budapesti tőzsde
A magyar és a vezető nyugat-európai tőzsdék is mínusszal fejezték be a keddi kereskedést. A nagy papírok közül cak a Richter árfolyama tudott emelkedni a szerdai gyorsjelentés előtt, az elemzők jó eredményt várnak a gyógyszergyártótól.