BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

frekvencia

10.
07.
13:43

Ezért van veszélyben a jövő évi hiány

Viszi a pénzt az egyre duzzadó állami vagyon, ezt ellentételezni egyetlen nagy ügyletből szeretné helyrebillenteni a kormány: a digitális átallással felszabaduló frekvenciák használati jogáért 120 milliárdot remélnek 2014-ben. Ha viszont megcsúszik az értékesítés, évközi kiigazítás kellhet az edp-veszély elhárításához. Az MNV működésére és ügyvédi díjakra potom 10 milliárd megy el.

Szerző(k):
Economx
Papp Zsolt ,
09.
09.
00:00

Olcsóbban használhatja frekvenciáit a Magyar Telekom

Meghosszabbította összes frekvenciaszerződését a Magyar Telekom − jelentette be a társaság. A hosszabbítás és harmonizáció egyszeri díja 38 milliárd forint. A Magyar Telekomot azonban csak 34 milliárd forint fizetési kötelezettség terheli, mivel a 2012-ben elnyert frekvenciablokkok használata az eredeti 2027-es lejárat helyett  2022-ben szűnik meg. Ezt az összeget a társaság a negyedik negyedévében számolja majd el. A Magyar Telekom által jelenleg használt frekvenciasávokkal kapcsolatban a társaságot terhelő éves díjak, frekvenciahasználati díjak, illetve sávdíjak a 2014-től 2022-ig tartó időtartamban évente hozzávetőleg 3,8 milliárd forinttal csökkennek, ami nagyon jó hír, hiszen korábban az elemzők a frekvenciapályázatok költségét az egyik kockázatnak nevezték az osztalék szempontjából. Így legalább e téren tisztábban lehet látni, és az is biztos, hogy a Magyar Telekom az 1800 MHz-es frekvenciasávban 2014. október 7-éig fennálló frekvenciahasználati jogosultságát, illetve a 900 MHz-es frekvenciasávban 2016. május 4-éig meglévő frekvenciahasználati jogosultságát 2022. április 7-ig, illetve 8-ig meghosszabbították és harmonizálták. Ez utóbbi eredményeként az érintett frekvenciákon mindhárom magyar mobilpiaci szereplő frekvenciahasználati jogosultsága egy időben fog lejárni. A Magyar Telekom a 2012-ben elnyert 900 MHz-es frekvenciasávú 2 darab 1 MHz-es duplex frekvenciablokk vonatkozásában szintén 2022. április 8-ig rendelkezik majd frekvenciahasználati jogosultsággal. Így a társaság jelenleg a 900 MHz-es frekvenciasávban összesen 10 MHz duplex frekvenciablokk, az 1800 MHz-es frekvenciasávban összesen 15 MHz duplex frekvenciablokk használatára jogosult.

Szerző(k):
Deák Bálint