Megint a románok tettek keresztbe: füstbe ment az MVM Csoport biznisze
Korábban a románok nemzetbiztonsági aggályokat is felvetettek.
Megint a románok tettek keresztbe: füstbe ment az MVM Csoport biznisze
Korábban a románok nemzetbiztonsági aggályokat is felvetettek.
Vége van: döntést hozott az Európai Unió az orosz energiáról
Végleg lezárnák az orosz energiától való függőségét. Az Európai Bizottság szerint soha többé nem érkezhet orosz gáz Európába. A döntés heves vitát váltott ki az Európai Parlamentben, ahol magyar kormánypárti képviselők súlyos gazdasági következményekre figyelmeztettek.
Nagy pofont kapott a forint a váratlan hír miatt, azonnal cáfolt a kormány
Nem tetszik a befektetőknek a spekuláció, hogy Magyarország elnöki rendszerre állna át, Bokros Lajos a 13. és 14. havi nyugdíj megszüntetése, valamint a nyugdíjrendszer privatizációja mellett is pálcát tört, földgázról szóló megállapodást kötött Azerbajdzsánnal a magyar kormány – a nap legfontosabb hírei egy helyen.
Gigászi megállapodás született: áradni fog a földgáz Magyarországra
Megállapodott Azerbajdzsánnal a magyar kormány: két év alatt 800 millió köbméternyi földgázról született keretmegállapodás. Szijjártó Péter szerint ez egy igen fontos lépés a magyar energiaellátás diverzifikációját tekintve.
Brüsszel kimondta az ítéletet, a magyar kormány pert indít
A rendelet szerint kivezetnék az orosz cseppfolyós és vezetékes földgázt az Európai Unió területéről. A tagállamok kapnának némi haladékot az átállásra, utána viszont ellenőriznék a gázbehozatalt, hogy biztosan nem orosz forrásból származik. Szijjártó Péter reagált a döntésre.