Eltemethetjük a szenet? Radikális átalakulás zajlik Európában
Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében tavaly.
Eltemethetjük a szenet? Radikális átalakulás zajlik Európában
Először előzte meg a szél- és a napenergia a fosszilis forrásokat az EU áramtermelésében tavaly.
Orbán Viktor 27 százalékos gázáremelésről beszélt a nyilvánosság előtt! Kiderítettük, minden megváltozik
Orbán Viktor miniszterelnök jelentős energiaáremelésről beszélt, a szakértő szerint nem is alaptalanul. Az új európai politika átalakíthatja a háztartások mindennapjait.
Ha nagyon akarná, a kormány már most is le tudna válni az orosz gázról
Szakértő vázolja fel az Economx érdeklődésére, mi lesz az EU-val és Magyarországgal energiapolitikai vetületben, hogyan nyomja rá a bélyegét a tél az energiaellátásra, és hogy mit ért az alatt, hogy elvileg még norvég gázt is behozathatnánk hazánkba. Ezzel együtt grafikonokon mutatjuk be, hogy a zöldítés energiapolitikáját zászlajára tűző unió nem minden fosszilis energiahordozó importját vágta vissza. Még olcsóbb lesz a gáz?
Egyre nagyobb gáz van: taktikáznak a magyarok, szorul a hurok Európában
Miközben az EU 2027-ig fokozatosan kivezeti az orosz gázt a piacáról, Magyarország Európa elosztó központjává válik. Ezt pedig Brüsszelből egyre kevésbé tudják befolyásolni – fogalmazza meg új elemzésében a német sajtó, ahol energiaszakértők rámutatnak: az orosz földgáz márpedig nem fog eltűnni, csak kevésbé lesz látható, és drágább, trükkösebb jogi útvonalakon érkezhet.
Orbán barátja határidőt szabott: pár hete maradt a Mol-nak a szerb olajtársaság megmentésére
Vucic elmondta, mennyi ideje maradt a hazai olajvállalatnak arra, hogy megmentse a szerbiai olajcéget. Már egyeztetnek az orosz energiaóriással.