BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

földgáz

02.
10.
20:48

Ennek az országnak már orosz gáz nélkül is menni fog

A tavalyi nagy emelkedés után csökkenésnek indult a földgáz ára Németországban, és egyre kevésbé valószínű, hogy a vezetékes orosz szállítások kiesése gondot okoz az ellátásban a következő télen. Az energetikai és vízgazdálkodási vállalatok szövetségének (BDEW) kimutatása szerint a földgáz tőzsdei árának csökkenése a fogyasztók körében is kezd érezhetővé válni.

Szerző(k):
Varga Csenge
02.
09.
17:43

Nem lélegezhet fel Európa: nincs recept egy újabb energiaválság kivédésére

Az enyhe téli időjárás és a lakossági fogyasztás csökkenése miatt a fűtési szezon végére jóval magasabb lehet az európai gáztárolók töltöttségi szintje, mint tavaly ilyenkor. Nyáron ugyanakkor ismét jelentős készleteket kell felhalmoznia a kontinensnek. A függőség ráadásul nem csökkent, csak most az orosz földgázimport helyett az amerikai cseppfolyósított földgázszállítmányok váltak kulcsfontosságúvá. Sok kérdésre még nincs válasz, így egyelőre nem lélegezhet fel Európa.

Szerző(k):
Nagy Kristóf