Jó hír a télre: már 80 százalék felett az európai gáztárolók töltöttségi szintje
A fűtési szezon kezdetére tervezték elérni a gáztárolók 90 százalékos töltöttségi szintjét, ami – ha így halad a betárolás – már augusztus végére meglehet.
Jó hír a télre: már 80 százalék felett az európai gáztárolók töltöttségi szintje
A fűtési szezon kezdetére tervezték elérni a gáztárolók 90 százalékos töltöttségi szintjét, ami – ha így halad a betárolás – már augusztus végére meglehet.
A hazai energiaszükséglet jóval nagyobb részét lehetne előállítani hulladékból
A Greenpeace szerint környezetszennyezőbb lehet a műanyagok újrahasznosítása, mint maguk a műanyagok, így azok összeegyeztethetetlenek a körforgásos gazdasággal – erről jelentetett meg tanulmányt nemrég a környezetvédelmi világszervezet. Bár lehet benne igazság a képlet mégsem ennyire fekete, vagy fehér erről beszélgettünk a Napi legújabb videó podcastjében Bera Péterrel az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatójával.
Magyarország bőségesen elspájzolt gázból
A következő fűtési szezonra készülve április óta folyamatosan töltik a hazai gáztárolókat. A kiemelkedő kapacitású létesítményekben jelenleg elérhető gázmennyiség 3,9 milliárd köbméter. A rendelkezésre álló készlet ezzel beérte a nemzetközi energiaválság előtti utolsó teljes év, 2021 lakossági fogyasztásának szintjét.
Újra jön gáz Magyarországra a Török Áramlaton
Az éves karbantartási munkálatok sikeres lezárása után újraindult a földgázszállítás Magyarországra a Török Áramlat vezetéken keresztül, így a betárolás menetrendszerűen halad tovább a téli időszakra – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Lantos Csaba szerint a klímapolitikát háttérbe szorítja a biztonságos energiaellátás
Magyarország biztonságos és gazdaságos energiaellátása nem oldható meg innovációk nélkül – mondta az energiaügyi miniszter a Magyar Innovációs Szövetség tisztújító közgyűlésén, Budapesten. Lantos Csaba kiemelte: az olcsó energia kora véget ért, új jövőképre van szükség az energetikában.