BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

fogyasztó

05.
21.
17:01

Nagyon rossz hír érkezett a magyar gyümölcsökről

Mintegy 500 ezer tonna lehet az idei gyümölcstermés az ültetvényeket ért fagykárok miatt a FruitVeB és az ÉKASZ (Északkelet-Magyarországi Alma és Egyéb Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács) előzetes termésbecslése szerint, miközben egy átlagos évben 800-900 ezer tonna gyümölcsöt szoktak betakarítani a gazdák. Áremelkedés is várható - közölte Apáti Ferenc az MTI-vel.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss