BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

finanszírozás

06.
11.
12:59

Eltűntek a betegek a magyar kórházakból

Három év alatt minden második onkológiai beteg, azaz mintegy 80 ezer páciens tűnt el a kórházi fekvőbeteg-ellátásából, legalábbis papíron, és nyoma veszett annak a 229 ezer ápoltnak is, akiket a 2010-ben még meglévő mátrix osztályokon kezeltek - derül ki egyebek mellett a PX Consulting egészségügyi tanácsadó cég legújabb elemzéséből, amely az OEP frissen kiadott 2013-as adatait veti össze a 2010-ben regisztráltakkal.

Szerző(k):
Szepesi Anita
05.
06.
07:12

Ezért menekülnek el az orvosok - elképesztő állapotok a kórházakban

Ha tiszta viszonyokat akarunk az egészségügyben, akkor véget kell vetni annak a közgazdasági nonszensznek, hogy nem annyi az annyi. Hogy mennyit is fordítunk gyógyításra, társadalmi döntés és szerződés kérdése, a honnan költsünk rá, pedig a priorizálásé - mondta lapunknak adott interjújában Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke, aki mindenképpen önálló tárcát szorgalmaz az ágazatnak.

Szerző(k):
Szepesi Anita