Többet kell várni a rendelőben? Erre készülhetnek a betegek
Két tűz közé kerülnek a járóbeteg-szakellátó intézmények az egészségügyi finanszírozás augusztusi változtatása következtében. Ugyan az ellátások alapdíját megemelték, de a teljesítmény-volumenkorlát csökkent, a változtatások hatására pedig mind a kórházak, mind az alapellátás felől egyre több beteg áramlik majd a szakrendelőkbe - hívták fel a figyelmet a napokban egy egészségügyi konferencián a szakmai szövetség képviselői.




