BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

felmérés

04.
10.
11:11

Kétmillió magyar nem oltatná magát, kiderült, hogy kik

A 18 évesnél idősebb magyarok kevesebb mint negyede utasítja el az oltás beadását, ami egyértelmű javulás ahhoz képest, hogy novemberben még 36 százalék volt ezzel így. A Napi.hu és a Pulzus Kutató közös felmérése alapján a nők és a fiatalabbak az elutasítóbbak. Összesen majdnem 2 millió nagykorú van Magyarországon, aki egyelőre nem mutat hajlandóságot az oltakozásra, pedig a nyájimmunitáshoz nem lesz elég 6 millió felnőtt védettsége.

Szerző(k):
Szabó Dániel