BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

facebook

10.
04.
07:08

A Facebook is örülhet, ha az állam korlátozza a politikai hirdetéseket

Szinte mindenki korlátozná a fizetett politikai hirdetéseket a közösségi oldalakon, ellenben csak a magyarok harmada szeretné, hogy az óriáscégek döntsenek a tartalomszabályozásról - derült ki a Napi.hu számára a Pulzus Kutató által készített közvélemény-kutatásból. A Mérték Médiaelemző Műhely vezetője szerint a Facebook is jobban járna azzal, ha az államok szintjén lennének szabályok és nem neki kellene kitalálni ezeket.

Szerző(k):
Nagy Martin
09.
29.
15:36

Médiapiac: mit lehet tenni a nagy platformokkal szemben?

A globális reklámbevétel több mint harmada a két legnagyobb globális platformhoz, a Google-t üzemeltető Alphabethez és a Facebookhoz áramlik. Magyarországon az arány egyelőre kisebb (26 százalék), de gyorsan emelkedik. Az online hirdetések piacán a két nagy szereplő piaci részesedése idehaza 60 százalék, és ezzel lassan, de biztosan kiszívják a bevételt a magyar tartalomiparból. Az EU-s és a hazai kormányzati segítség még várat magára, de mit tehetnek a magyar médiapiac szereplői, hogy ellenálljanak a nyomásnak? Az erre a kérdésre adható stratégiai válaszokat tárja fel a Magyar Reklámszövetség és a KPMG közös tanulmánya.

Szerző(k):
Economx