BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

exxon_mobil

05.
06.
15:41

A norvégeknek is zöld utat adott a Gazprom

A norvég Statoil is együttműködési megállapodást írt alá a Rosnefttel (Rosznyeft) az orosz sarkvidék part menti energiamezőinek fejlesztéséről, csatlakozva ezzel az amerikai Exxon Mobilhoz és az olasz Enihez, amelyek már áprilisban megállapodtak az orosz olajcéggel. A megállapodás értelmében közösen aknázzák ki a nagyrészt érintetlen orosz-norvég határterületek part menti energiamezőit. Az egyezmény azt is előirányozza, hogy a Rosneft a Statoil egyes projektjeiben is részes lehet. A két cég vegyes vállalatokat alakít. A négy kitermelési koncesszió több mint 100 ezer négyzetkilométeres sarkvidéki területre vonatkozik.

Szerző(k):
MTI-Eco