BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

export

02.
12.
06:00

Ömlenek a milliárdok a védelmi iparba – most dől el, kimaradunk vagy kaszálunk

Az orosz-ukrán háború nyomán felpörgő nemzetközi fegyverkezési hullám új piacot nyitott Európában – és ebből Magyarország is részesedni akar. A kormány célja, hogy a hazai védelmi ipar a honvédségi ellátáson túl exportképes ágazattá váljon, magántőkével, nemzetközi partnerekkel és 2027-től induló külpiaci gyártással. A kérdés már nem az, hogy van-e kereslet, hanem az, hogy a magyar gyárak fel tudnak-e nőni a globális versenyhez. Szolnoki Szabolcs, a Nemzetgazdasági Minisztérium technológiáért, űriparért és védelmi iparért felelős helyettes államtitkára szerint a magyar védelmi ipari szereplők képességeik alapján az egész világon képesek kereskedelmi versenybe szállni.

Szerző(k):
Gyöngyösi Balázs
02.
11.
17:39

Újra leáll a paksi bővítés? Szakított a Roszatom a Siemens Energyvel, keresik az új beszállítót

Ismét lépnie kell a Roszatomnak, ha haladni szeretne Paks II. építésével. Az irányítástechnika elkészítésére vonatkozó tendert a francia Framatome és a német Siemens konzorciuma nyerte meg korábban, de mivel kettős felhasználású technológiáról van szó, az adott országok engedélyei is szükségesek a külföldi alkalmazáshoz, amit a párizsi vezetés meg is adott, a német pedig nem.

Szerző(k):
Economx