BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

europai_unió

02.
06.
19:29

A szélenergiát kellene erőltetni, a földgáztól megszabadulni

Habár az aktualitások alapján első hangzásra az ember azt hihetné, hogy uniós viszonylatban visszafogják a nukleáris energia termelését – a valóság azonban az, hogy évről évre gyarapodik az atomenergia részaránya. Vagy mégsem? Bár a zöldenergia térnyerése is lassanként utat talál, ám számos ország durván függ az atomenergiától, ebből azonban érdemes mielőbb kimászni a szakértő érvelése alapján, aki azt vallja, meg kell szabadulnunk a gáztól és más irányba kell mozdulnunk nekünk, magyaroknak is.

Szerző(k):
Sándor Zoltán
02.
04.
19:08

Új világrend körvonalazódik: a háttérben megszületett az alku, ami láncreakciót indíthat el

Történelmi jelentőségű megállapodással zárult az EU–India Summit Újdelhiben: a felek aláírták az eddigi legátfogóbb szabadkereskedelmi egyezményt, amely kétmilliárd fogyasztót és a globális GDP negyedét kapcsolja össze. A vámok drasztikus csökkentése mellett a partnerség biztonsági és geopolitikai dimenzióval is bővült. Trembeczki Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója arról beszélt az Economxnek, hogy a közeledés nem az Egyesült Államok kiváltásáról szól, hanem inkább egy fragmentálódó világgazdaság új egyensúlykereséséről.

Szerző(k):
Vermes Ádám