BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

eu

06.
10.
09:44

Zelenszkij elmondta a véleményét arról, hogy plakátarc lett a kormány kampányában

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Válasz Online-nak adott interjúban élesen bírálta Orbán Viktor politikáját, és úgy fogalmazott: a magyar miniszterelnök történelmi hibát követ el azzal, hogy Ukrajna kárára próbál belpolitikai előnyt kovácsolni. Kémbotrányról, titkos találkozókról és plakátkampányról is szó esett – az elnök szerint Magyarország viselkedése nem méltó egy EU- és NATO-taghoz.

Szerző(k):
K. G.
06.
08.
19:27

Tömje ki a pénztárcáját euróval, ha ebbe a mediterrán országba készül!

A héten Bulgáriát értesítették Brüsszelből, hogy a szigorú feltételek teljesülésével jövő januártól a leva helyett az euró lehet a hivatalos fizetőeszközük. Eközben a nyaralók körében rendkívül népszerű adriai riválisnál, Montenegróban, sőt, Koszovóban is már régóta euróval fizetnek a turisták, holott ezek a kis balkáni államok nem is tagjai az EU-nak.

Szerző(k):
T. K.
06.
07.
19:43

Trump már a németekkel barátkozik, és készül odapörkölni Putyinéknak

Donald Trump szimpatizál a németekkel: míg eddig az újabban hátrahagyott barátja, Elon Musk hatására ellenszenvét mutatta ki a nyugat-európai nagyhatalom vezetése felé, az új, konzervatív kancellár meghódította a szeszélyes amerikai elnököt. Friedrich Merz csütörtöki washingtoni látogatásán elfogadtatta, hogy Európa és különösen Németország, kulcsszereplő lesz a világpolitika alakításában, míg Trump jelezte, hogy már kitalálta, mikor csap szét az ukrajnai háborús felek között.

Szerző(k):
Thurzó Katalin