Itthon nyert az OMV a Mollal szemben
Kevés magyar állami tenderen termett mostanában babér az osztrák OMV-nek, egy közelmúltban lezárult eljárás eredményeként azonban 2,35 millió liter gázolajat szállíthat az Állami Autópálya Kezelő Zrt.-nek.
Itthon nyert az OMV a Mollal szemben
Kevés magyar állami tenderen termett mostanában babér az osztrák OMV-nek, egy közelmúltban lezárult eljárás eredményeként azonban 2,35 millió liter gázolajat szállíthat az Állami Autópálya Kezelő Zrt.-nek.
Részsikert ért el a BKV, több jegy és bérlet fogyott
A BKV bizonytalan helyzetéről és a csődveszélyről szóló híradások ellenére növekvő arányban vásárolt az utazóközönség jegyet, bérletet. A társaság szerint sikeres stratégia volt a tarifák befagyasztása, kevesebben blicceltek és így egymilliárd forinttal nőttek a BKV bevételei a 2011. januári adatokhoz képest. A turisták is hozzátették a magukét, mikor növekvő számban vásároltak 24 és 72 órás jegyeket.
Mégsem eladó a Budapest Airport
Egyelőre mégsem értékesíti a német Hochtief építőipari csoport a repülőtér-üzemeltető vállalatokban, köztük a Budapest Airport Zrt.-ben meglévő tulajdonrészeit.
Félhavi új Opel- és Chevrolet-eladás egy nap alatt
Jól sikerült a General Motors (GM) magyarországi vezérképviseletének az a 24 órás értékesítési akciója, amely a múlt hét péntekén 16 órától kezdődött. Összesen csaknem 1500 új Opelre, illetve Chevrolet-re vettek föl megrendelést a márkaszalonokban. Ez a havi eladási átlagokhoz képest mindkét márkánál 40-45 százalék körüli aránynak felel meg – mondta lapunknak Dános András, a General Motors Hungary kommunikációs igazgatója. Az Opelekből (amelyekből összesen 1062-t vásároltak) leginkább az Astra Classic II-t és a Corsát vették, a Chevrolet-k közül a Lacetti és a Kalos volt kelendő. Dános szerint előzetesen még többen érdeklődtek, ám a péntek éjszakai, szombat hajnali jeges utak sok vevőt visszatartottak. A GM Europe-pal közös ötletet először Szlovéniában és Horvátországban valósították meg. Horvátországban például volt olyan márkakereskedő, amelynél 24 óra alatt nagyjából annyi megrendelést vettek föl, mint máskor egy hónapban.
Új igazgatók a magyar és a horvát Renault élén
Ezentúl ügyvezető igazgatóként Maróthy Miklós irányítja a horvátországi Renault–Nissan-gyári vezérképviseletet. Az 51 éves szakember korábban hét éven át a Renault Hungária Kft. marketing-, majd értékesítési és hálózatfejlesztési igazgatója volt. Maróthy a BME közlekedésmérnöki karának vasútgépész ágazatát elvégezve szerzett gépészmérnöki diplomát, majd 1995-ben a Külkereskedelmi Főiskola nemzetközi marketing szakközgazdászi oklevelét vehette át. Szakmai pályafutását a Ganz-Mávagban kezdte. Majd három évig a Legrand magyar leányvállalata, a szentesi Kontavill Rt. kereskedelmi- és marketingigazgatója volt. Ezt követően egy évig a Bonduelle Nagykőrös Kft. marketing- és kereskedelmi igazgatója lett, innen került a Renault Hungária Kft-hez, ahol a teljes magyarországi értékesítési hálózat átalakítása, irányítása volt a feladata. Tringer Zoltán lett a Renault Hungária Kft. értékesítési hálózati igazgatója, aki 2001–2004 között a Renault Budapest Kft. ügyvezető igazgatója volt. A 38 éves Tringer a budapesti Piarista Gimnázium elvégzése után a Testnevelési Egyetemen folytatta a tanulmányait, ahol szakedzőként diplomázott, majd a Külkereskedelmi Oktatási Továbbképző Központ felsőfokú külkereskedelmi és áruforgalmi szakán szerzett oklevelet. Szakmai pályafutását 1990–1995 között a használt, valamint új autókat forgalmazó Autó Néró Kft. értékesítőjeként kezdte, majd kereskedelmi igazgató, később cégvezető és társtulajdonos is lett. Ezt követően, 1996–2000 között az Euroleasing holding ügyvezető igazgatója, és – 13 márkakereskedés irányítási feladatait ellátva – a Carnet Rt. vezérigazgatója volt.