Törlesztési moratórium: a bankok és az MNB is helyeslik a döntést
Az MNB, a Gránit Bank és az OTP szerint is helyes döntést hozott a kormány.
Törlesztési moratórium: a bankok és az MNB is helyeslik a döntést
Az MNB, a Gránit Bank és az OTP szerint is helyes döntést hozott a kormány.
Koronavírussal kapcsolatos bejelentést tett az Erste Bank
Az iskolák bezárása, valamint egészségügyi elővigyázatossági okok miatt 2020. március 16-tól néhány fiók határozatlan ideig zárva tartanak. ATM ki- és befizetésre továbbra is van lehetőség a bezárt fiókban, ennek működése zavartalan - olvasható az Erste Bank honlapján.
Ha eddig nem lépett, most már késő, inkább ülje ki a járványt!
Nagy volatilitásra számítanak továbbra is az Erste elemzői a tőkepiacokon, ami veszélyes kereskedési helyzetet teremt. Ugyanakkor szerintük a járvány csak átmeneti lassulást eredményez a világgazdaságban, ezért nem érdemes eladni a részvényeket, a felpattanás is ugyanolyan heves lehet a tőzsdéken, mint a zuhanás.
Erste: a hitelekre is hatással lesz a koronavírus
Rekordot döntött a hitelezés, és a befektetések állománya is meghaladta az év végére a 3 ezer milliárd forintot. Az idei évre nehéz jósolni a koronavírus miatt.
Rendkívüli intézkedések a hazai bankoknál a koronavírus miatt
A hazai bankok is rendkívüli intézkedésekkel készülnek a koronavírus-járványra, a Magyar Bankszövetség is kiadott egy ezzel kapcsolatos ajánlást. Megtiltott utazások, home office, fertőtlenítő takarítások vannak a megelőzési listán. Az ügyfeleknek digitális ügyintézést javasolnak.