Az elnök helyett a Sony lehet végveszélyben
Tovább folytatódik a Sony vergődése: a vállalat minden divíziója veszteséges volt az elmúlt hónapokban, így az év végi profit kevesebb lesz a tervezettnél.
Az elnök helyett a Sony lehet végveszélyben
Tovább folytatódik a Sony vergődése: a vállalat minden divíziója veszteséges volt az elmúlt hónapokban, így az év végi profit kevesebb lesz a tervezettnél.
Drámaian zuhant az Unipetrol nyeresége
A harmadik negyedévben a cseh Unipetrol petrolkémiai vállalat EBITDA nyeresége 80 százalékkal maradt el a tavalyi év azonos időszakában kimutatottól, 1,17 milliárdról 235 millió koronára zuhant − írta a The Prague Post. A vállalat szerint ennek oka elsősorban az üzemanyag-csempészet \"drámai növekedése\" volt. Úgy vélik, tulajdonképpen \"előrehozott vásárlásról\" van szó az új törvény miatt, amely jelentősen megszigorítja az üzemanyag-csempészés elleni intézkedéseket. Ennek némileg ellentmondani látszik, hogy a veszteséget egyedül az olajfinomító ágazat okozta. Talán ezért is egészítette ki a jelentés a problémák sorát a kedvezőtlen makrogazdasági helyzettel, mint a szíriai konfliktus miatt hevesen ingadozó olajárak. Ennek ellenére Marek Switajewski, a cég elnök-vezérigazgatója optimista, különös tekintettel a német gazdasági helyzet javulására.Az áfaelkerülést célzó szürke üzemanyagimportról Martin Durcak, az Unipetrol igazgatótanácsának tagja elmondta, hogy szeptemberben annak szintje elérte a teljes piac 20 százalékát. Megfékezése érdekében fokozták az országúti ellenőrzéseket, de ezzel csak azt érték el, hogy a szállítás zöme áthelyeződött a vasútra. Durcak abban bízik, hogy a hónap elején hatályba lépett új törvénynek köszönhetően, amely engedélyhez köti az üzemanyag-forgalmazást, sikerülni fog az illegális importot 5-10 százalékra leszorítani.
Plotinus: kibocsátás után kis visszaesés
A sikeres szeptember végi kötvénykibocsátás ellenére a harmadik negyedévben 4,5 százalékkal csökkent a Plotinus Nyrt egy részvényre eső saját tőkéje, de a szeptember végi 2374 forintos érték így is 29 százalékkal több, mint tavaly ilyenkor.
Az áramszolgáltatók profitjának felét viszi az állam
A két tőzsdei áramszolgáltató, az Elmű és az Émász féléves gyorsjelentéséből kiderül, hogy hiába növelte mindkét cég árbevételét, profitjuk csaknem felét elviszi a több mint másfélszeresére növekvő adóteher. Mindkét cég 1-1 százalékkal tudta növelni árbevételét (az Elmű 111,6, az Émász 44,3 milliárd forintra), ám ez csak a csoporton belüli Magyar Áramszolgáltató (MÁSZ) Kft. rovására megnőtt vállalati eladásoknak köszönhető. A lakossági szférában − változatlan ügyfélszám mellett − az Elmű 5,4, az Émász 7 százalékkal kevesebb áramot értékesített az első hat hónapban. A teljes értékesítés az Elműnél 19, az Émásznál 17 százalékkal nőtt, ezzel sikerült ellensúlyozni az áram árának 10 százalékos hatósági csökkentését.
Az Erste Bank 26 milliárdot bukott
A magyar Erste Bank 2013 első felében több mint 26 milliárd forintos veszteséggel zárt, egy évvel ezelőtt még nyereséges volt. A teljes évi bankadó első féléves elszámolása 14,5 milliárd forinttal, a tranzakciós illeték elmaradása miatti egyszeri különadó pedig 4,8 milliárddal járult hozzá a veszteséghez.