Elmű, Émász: a profit felét viszi az állam
A két tőzsdei áramszolgáltató ( Elmű és Émász) féléves gyorsjelentéséből kiderül, hogy hiába növelte mindkét cég árbevételét, profitjuk csaknem felét elviszi a több, mint másfélszeresére növekvő adóteher.
Elmű, Émász: a profit felét viszi az állam
A két tőzsdei áramszolgáltató ( Elmű és Émász) féléves gyorsjelentéséből kiderül, hogy hiába növelte mindkét cég árbevételét, profitjuk csaknem felét elviszi a több, mint másfélszeresére növekvő adóteher.
K&H Bankcsoport: 7,1 milliárd forint nyereség az első félévben
A K&H Bankcsoport 7,1 milliárd forint adózás utáni nyereséget ért el az első félévben, ami 9,9 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál. A második negyedévi adózott nyereség 3,9 milliárd forint volt, 22 százalékkal több az előző negyedévinél és mintegy fele a tavalyi második negyedévinek.
Veszteséges negyedévet zártak a bankok
A hitelintézetek az első negyedévi kedvező eredményfolyamatok után a második negyedévben összességében ismét komoly veszteséget szenvedtek el − derül ki a PSZÁF gyorselemzéséből. A hitelintézetek első negyedévi 79,4 milliárd forintos nyereségét a második negyedévben 43,5 milliárd forint veszteség követte, így alakult ki az első félévi 35,9 milliárd forintos adózott eredmény. A PSZÁF − utalva az OTP-re − emlékeztet, hogy az első negyedévi összesített eredmény kedvező alakulása lényegében egyetlen nagybank kiemelkedő nyereségének volt köszönhető, a második negyedévben viszont ez sem tudta megismételni korábbi teljesítményét, a veszteséges bankok mínusza pedig jelentősen nőtt. A hitelintézeteken belül a szövetkezeti hitelintézetek nyereséget, míg a részvénytársasági bankok veszteséget termeltek az idei második negyedévben. Az összes késedelmes hitelek aránya némileg mérséklődött, az első negyedév végi 25,5 százalékról 24,5 százalékra, ugyanakkor a 90 napon túl késedelmes hiteleké kismértékben emelkedett a második negyedév végére.
Így épült ki Széles Gábor milliárdos cégbirodalma
Stabilan őrzi toplistás helyezését Magyarország leggazdagabb embereinek sorában Széles Gábor, aki egykor az Ikarus buszok gyártásával és a Videoton tulajdonosaként vált ismertté. Stabilan nyereséges vállalkozásai lehetővé teszik számára, hogy új iparágakba és ötletekbe fektessen.
Gyenge negyedévet produkált a Raiffeisen
Várakozásoktól jócskán elmaradó második negyedéves nettó eredményt ért el a Raiffeisen Bank International. A jelentés érdekessége, hogy a bevételek nem is alakultak rosszul, sőt ezek meg is haladták a várakozásokat. A bank a költségeknél csúszott el, és ennek volt betudható, hogy a várt 142 millió euró helyett csak 120 millió lett második negyedéves profit, ami 30 százalékos csökkenést jelent. Így a tavalyinál több mint 60 százalékkal kevesebb nyereséget értek el hat hónap alatt, a konszernszintű adózott nyereség ugyanis 277 millió euró lett az első félévben.