BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

építés

11.
12.
09:00

Szeptemberben is nagyot nőtt az építőipari termelés

Szeptemberben az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 18 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Mindkét építményfőcsoport termelése emelkedett: az épületeké 19, az egyéb építményeké 17 százalékkal. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 5 százalékkal nőtt az augusztusihoz mérten - közölte a KSH

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
07.
16:00

Ez az, ami nagyon hiányzik az építőiparból

Jövőre mintegy negyedével kevesebb új lakás készülhet el, mint 2019-ben, 2021-ben viszont már nem várható további, komolyabb csökkenés. A 2019-re jósolt 21 százalékos építőipari növekedés 2020-ra 2 százalékra mérséklődik, 2021-re pedig 3 százalékos visszaesésbe vált át - sorolta GKI legfrissebb prognózisát a Napi.hu Hullámvasúton az építőipar című szerdai konferenciáján Petz Raymund ügyvezető igazgató.

Szerző(k):
Szepesi Anita
11.
07.
12:45

Építőipar: ez az állam legfontosabb teendője

Az állami és a magánmegrendelések egészséges arányának megborulását 50-60 százalékra kellene visszakorrigálni, ez az egyik legfontosabb teendője a kormányzatnak. Folytatni kell az építőipari cégek hatékonyságjavulást biztosító beruházásainak ösztönzését is - mondta a Napi.hu Hullámvasúton az építőipar című mai konferenciáján tartott előadásában Schneller Domonkos, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztésnek végrehajtásért felelős helyettes államtitkár.

Szerző(k):
Szepesi Anita