BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

energiapolitika

10.
13.
00:00

Jönnek a napkollektor-pályázatok

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2,97 milliárd forint keretösszegben ír ki pályázatot az Új Széchenyi Terv Zöld Beruházási Rendszer keretében használati meleg víz előállítását és fűtésrásegítést szolgáló napkollektorrendszerek beszerzésére és telepítésére − jelentette be Bencsik János klíma- és energiaügyért felelős államtitkár tegnap. A pályázatok forrásait a nemzetközi széndioxidkvóta-értékesítés bevételeiből biztosítják. Támogatásra magánszemélyek és maximum 12 lakásos társasházak számíthatnak, a felhívás szerint a pályázati forrás a teljes beruházási érték 50 százalékát fedezheti, de lakásonként legfeljebb 800 ezer forint dotáció nyerhető el, míg a munkadíj nem lehet magasabb a támogatás szempontjából elismerhető bekerülési költség 30 százalékánál. A rendszereket kizárólag az ÉMI Építésügyi Minőség-ellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. által regisztrált kivitelezők telepíthetik. A támogatás vissza nem térítendő és utófinanszírozású, a pályázatokat október 25-e és december 31-e között, illetve a keret kimerüléséig lehet benyújtani. A korábbi épületenergetikai pályázatok 1,6 milliárd forintos kerete néhány nap alatt kimerült.

Szerző(k):
Leszák Tamás