BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

energetika

12.
13.
00:00

Olcsóbb lehet az atomhulladék tárolása

Új, gazdaságosabb hulladékkezelési koncepció kidolgozását kezdi meg a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. (RHK) − jelentette be Kereki Ferenc, a társaság ügyvezető igazgatója. A tervek a jövőre nyitó bátaapáti Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló (NRHT) felszín alatti létesítményét, illetve a paksi atomerőmű elhasznált fűtőelemeit tároló kiégett kazetták átmeneti tárolóját (KKÁT) is érintik. A fejlesztések elsősorban a kapacitáskihasználás növelésére irányulnak, akár ötödével is kevesebbre lehet szükség a darabonként 2,5 milliárd forintba kerülő kamrákból. Az RHK az ilyen rendszerű tárolók kiépítését már 2013-ban el kívánja kezdeni.

Szerző(k):
Leszák Tamás