Behúnyja fél szemét az ünnepek alatt a Főgáz
A Főgáz az ünnepi időszak alatt több száz otthonban nem kapcsolja ki a gázszolgáltatást az ország 10 megyéjében és Budapesten, azon ügyfeleinél, ahol a tartozások mértéke miatt esedékes lenne.
Behúnyja fél szemét az ünnepek alatt a Főgáz
A Főgáz az ünnepi időszak alatt több száz otthonban nem kapcsolja ki a gázszolgáltatást az ország 10 megyéjében és Budapesten, azon ügyfeleinél, ahol a tartozások mértéke miatt esedékes lenne.
Brutális lendületet vehet a Mol-részvény - elemzők az Exxon-hírről
Akár részvényenként 3000 forinttal is többet érhet a Mol, amennyiben igaznak bizonyulnak a hétvégi sajtóértesülések. Az elemzők egy része azonban szkeptikus.
Áll a bál a balti atomerőmű körül
A lengyel energetikai vállalat felfüggesztette részvételét a közös baltikumi atomerőmű építésében - a kormány engedélye nélkül, mire leváltották vezetőit.
Leállt a mecseki feketeszén-bányászat
Több mint nyolcévi előkészítő munka után a nyár elején nyitott meg a bánya.
Olcsóbb lehet az atomhulladék tárolása
Új, gazdaságosabb hulladékkezelési koncepció kidolgozását kezdi meg a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. (RHK) − jelentette be Kereki Ferenc, a társaság ügyvezető igazgatója. A tervek a jövőre nyitó bátaapáti Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló (NRHT) felszín alatti létesítményét, illetve a paksi atomerőmű elhasznált fűtőelemeit tároló kiégett kazetták átmeneti tárolóját (KKÁT) is érintik. A fejlesztések elsősorban a kapacitáskihasználás növelésére irányulnak, akár ötödével is kevesebbre lehet szükség a darabonként 2,5 milliárd forintba kerülő kamrákból. Az RHK az ilyen rendszerű tárolók kiépítését már 2013-ban el kívánja kezdeni.