BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

energetika

12.
28.
14:39

Visszavonul Magyarországon az amerikai energiamulti - a károk maradnak

Felszámolás alá került az amerikai hátterű AES Borsodi Energetikai Kft., a cég 132 dolgozójának mondanak fel januárban. A tulajdonos előbb jogutód nélkül próbálta megszüntetni a két hőerőművet működtető céget, majd új tulajdonosnak kívánta átadni az üzletrészeket. Az energiahivatal azonban még nem járult hozzá az üzletrész-átruházáshoz, ugyanis kétséges, hogy az új befektetők tudnák-e tovább működtetni az erőműveket és vállalni a környezeti károk helyreállítását.

Szerző(k):
Domokos Erika