BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

energetika

07.
08.
09:15

Rosszabb a helyzet, mint Csernobil után - Magyarország szemben a trenddel

Visszaesett a globális atomenergia termelés 2011-ben, szakértők szerint az iparági, finanszírozási környezet rosszabb, mint a csernobili katasztrófát követően. Míg számos ország leállíttatta az építkezéseket és felülvizsgálta, esetenként sutba vágta a bővítési terveket, a magyar kormány a nukleáris energia részarányának növelése mellett állt ki.

Szerző(k):
Major András