BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

elte

09.
13.
00:00

"Vegetálnak" az egyetemek

Rövid távon terveznek az egyetemek, egyelőre többségük ezt a szemesztert szeretné túlélni, mert a 2014-es támogatásokról még korai gondolkodniuk − derül ki a Napi Gazdaság körkérdéséből. Ezért is bíznak az intézmények a napokban újrakezdődő Felsőoktatási Kerekasztal tárgyalásaiban, amelytől konkrét finanszírozásra vonatkozó válaszokat várnak. A most kezdődő szemesztert még mindegyik iskola \"kihúzza\". Az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek (ELTE) az állam már kifizette a kutatóegyetemi és a hallgatói támogatások hiányzó részét. Az ELTE éves költségvetéssel dolgozik, amelyet tavasszal fogadott el a szenátus, így a második félévben nem lesz változás. Ezt azonban csak a kutatási finanszírozási megtakarításokkal és a személyi kiadások területi kigazdálkodása révén tudja elérni. A felvett hallgatók 80 százaléka állami ösztöndíjas 2013-ban, tavaly ez az arány 65 százalék volt. Az egyetem bizonytalanságát ez a különbözet növeli.

Szerző(k):
Tóth Kata