BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

élelmiszerbiztonság

05.
17.
18:22

Hatósági szigortól várnak a biztonságos élelmiszert a magyarok

A megkérdezettek csaknem kétharmada határozott hatósági fellépést és megerősített ellenőrzést igényel az élelmiszerbiztonság területén és kifejezetten igényli, hogy az élelmiszerlánc felügyelete egy kézben, egy hatóság alatt összpontosuljon - derült ki a Budapesti Corvinus Egyetem által a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felkérésére készített közvélemény-kutatásból, amely a hazai élelmiszerbiztonság helyzetét és a lakosság hivatallal szembeni elvárásait vizsgálta.

Szerző(k):
Kiss Melinda
MTI ,