BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

élelmiszerbiztonság

09.
30.
00:00

Kampány a pazarlás ellen

Idén második alkalommal indította el \"Esélyt az Ételnek!\" elnevezésű kampányát a Tesco és a Magyar Élelmiszerbank Egyesület, amelynek célja, hogy felhívja a vásárlók figyelmét az élelmiszer-pazarlásra. Becslések szerint a magyar háztartásokban fejenként 40 kilogramm élelmiszer-hulladék keletkezik évente, ami háztartásokra vetítve évi 100 kilogramm. Az élelmiszer-pazarlás minimalizálásával nemcsak a hulladék mennyisége csökkenthető, hanem hozzájárulhatunk a globális méreteket öltő éhezés és alultápláltság visszaszorításához is. A Magyar Élelmiszerbank Egyesület a Tesco közreműködésével idén összesen 25 helyszínen várja mobilkonyhájával az érdeklődőket, hogy bemutassák, mi minden készíthető a megmaradt és fel nem használt alapanyagokból, ezáltal pedig hogyan csökkenhető a háztartásokban keletkező élelmiszer-hulladék mennyisége.

Szerző(k):
Napi Gazdaság
09.
30.
00:00

eisberg: kannibalizáció nélkül fejlődik

A forró nyár, valamint a kereskedelmi láncok igényei következtében megnövekedett volumenek kihívás elé állították a konyhakész saláták gyártásának piacvezetőjét, az eisberg Hungary Kft-t. A közelmúltban nem-zetközi szinten is auditálták a céget, melynek eredményeként az eisberg Hungary megkapta a Tesco európai szintű beszállítói státusát és kiváló minősítést kapott az osztrák Spar kiemelt auditján is, ami jól mutatja, hogy a mennyiségi növekedés nem ment a minőség rovására − mondta Gazsi Zoltán ügyvezető igazgató.

Szerző(k):
Napi Gazdaság