Áramárrekorderek az áramexportőr csehek
Nem értik a csehek, miért drágult az elektromos energia az EU-ben Csehországban a legnagyobb mértékben, miközben az ország áramot exportál a szomszédainak. A válazért a cseh kormányhoz kéne fordulniuk.
Áramárrekorderek az áramexportőr csehek
Nem értik a csehek, miért drágult az elektromos energia az EU-ben Csehországban a legnagyobb mértékben, miközben az ország áramot exportál a szomszédainak. A válazért a cseh kormányhoz kéne fordulniuk.
Kevés volt a méz a romániai vasúti fejlesztési madzagon
Úgy tűnik, nem tett elég vonzó árajánlatot a romániai vasúti hatóság az új elektromos meghajtású szerelvények beszerzésére, mert az érdeklődő szállítók nem tettek ajánlatot a közbeszerzési eljárásban.
A németeknél nagyon bevált az erkélyes napelem
Irdatlan nagy tempóban terjednek Németországban az erkélyre szerelhető napelemek, amelyek telepítését a helyi önkormányzatok támogatják. Sajnálatos módon Magyarországon gátolja a használatukat az ezzel kapcsolatos szabályozás.
A Skodával vonatoznak a 21. század közepébe a csehek
Elektromos-akkumulátoros szerelvényekkel váltja ki a cseh vasúttársaság a vidéken közlekedő régi vonatokat, tehát nem csak a gőzmozdonyok, de a dízelmotoros vonatok is a múzeumba kerülnek.
Ezer e-busz áll majd forgalomba Magyarországon
A kormány elkötelezett az elektromos autóbusz program mellett, a középtávú terv az, hogy több mint ezer autóbuszt lecseréljenek a helyi tömegközlekedésben, és helyettük elektromos buszokat állítsanak forgalomba - mondta el Steiner Attila, a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) energetikáért felelős államtitkára csütörtökön, Székesfehérváron.