BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

elbocsátás

09.
17.
00:00

Elbocsátások jönnek a Mal Zrt.-nél

Mintegy 250 embert küld el az ajkai Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. f. a. a bauxitfeldolgozás megszűnése miatt − tájékoztatta az MTI-t Szegőné Kemerle Judit, a cég felszámolóbiztosa. A létszámleépítés 2014 májusáig zárul le, a 250 főből 14 százalék betanított munkás, 72 százalék szakmunkás, a többi alkalmazott ügyintéző, szakképzett vezető − közölte a felszámolóbiztos. A bauxitot kitermelő halimbai bánya bezárásához kötődő csoportos létszámleépítés a felszámolás előtt kezdődött és 183 főt érintett, a felszámolóbiztos szerint a cég tartozása a bankokkal és a szállítókkal szemben 19 milliárd forint, ezen túlmenően nem jogerősen közel 150 milliárd forint a hulladékkezelési bírság és kártérítés; ezek rendezése a csődtörvény alapján a felszámolás alatt álló Mal vagyonának értékesítéséből befolyó bevételből történik majd.

Szerző(k):
Csurgó Dénes
09.
17.
00:00

Belebukott az új imázsba a Danske vezére

Nem sokkal a dán Danske Bank új szlogenjét (\"New Normal\") reklámozó botrányos videó megjelenése után felmentette az igazgatóság a pénzintézet vezérigazgatóját, Eivind Koldingot. Az indoklás szerint nem kételkednek a menedzser szakértelmében, de a bankvilághoz közelebb álló vezetőt szeretnének a pénzintézet élén látni. Koldingot mindössze 19 hónappal ezelőtt igazolták a világ legnagyobb tengeri konténerszállító társasága, a Maersk éléről. A vezérigazgató a Financial Timesnak egy évvel ezelőtt adott interjújában három feltételhez kötötte a bank jövedelemtermelő képességének helyreállítását: el kell bocsátani a 20 ezer alkalmazottból háromezret, le kell zárni a korábbi ír és dán ingatlanpiaci befektetések miatti veszteségek leírását, illetve növelni kell a rövid futamidejű hitelek kamatát. Látva a dán gazdaság lomhaságát, a szakértők az utóbbit már akkor is irreálisnak tartották.

Szerző(k):
Komócsin Sándor