Csak egy vézna bika jutott Budapestnek
A nemzetközi piacokon tombol az optimizmus, ennek már a BUX sem tudott ellenállni és majdnem egy százalékot mászott föl.
Csak egy vézna bika jutott Budapestnek
A nemzetközi piacokon tombol az optimizmus, ennek már a BUX sem tudott ellenállni és majdnem egy százalékot mászott föl.
Fordult a hangulat a tőzsdén
Nagy rally kerekedett csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 506 pontos emelkedéssel zárt. Az index csaknem 3 százalékos pozitív elmozdulásából kisebb-nagyobb mértékben az összes vezető papír kivette a részét, a leglátványosabb azonban a Richter mozgása volt. A gyógyszergyári részvény rögtön emelkedéssel kezdett és már a kereskedés első órájában átlépte a 3600 forintos szintet. Délután már a 3700 forintos határral is megbirkózott és 4,3 százalékos pluszban, 3719 forinton zárt. A forgalma is kimagasló volt, meghaladta a 3,5 milliárd forintot, amivel a legnagyobb forgalmú részvény volt a tőzsdén.A második legnagyobb emelkedést a Mol produkálta, az olajpapír tegnap annyit emelkedett, mint amennyit szerdán esett, vagyis szűk három százalékot. A záróár 16 600 forint lett, a forgalom itt egymilliárd forint alatt maradt.
Lefelé tartanak az árfolyamok Budapesten
Gyengül a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a nyitás után egy órával.
Töretlen az Egis optimizmusa
A nagyon gyenge gyorsjelentést közzé tevő Egis Gyógyszergyár optimista a jövő évre nézve, bár a hazai piacon továbbra is visszaesésre számít.
Negatív meglepetés a hazai gyógyszercégtől
A rubel forinthoz képest bekövetkezett gyengülése miatt eleve nem lehetett jó negyedévet várni az Egistől, de a gyógyszergyártó ehhez képest is meglepően alacsony eredményről számolt be.