Minden emelkedett Budapesten
Minden emelkedett Budapesten
EU-engedély miatt emelkedett az Egis
Az Egis Gyógyszergyár Nyrt. péntek délután bejelentette, hogy az EU jóváhagyta a dél-koreai Celltrion Remsima nevű gyógyszerét, amit a magyar társaság Flammegis néven fog forgalmazni a kelet-európai országokban. A társaság az engedéllyel jelentős versenyelőnyhöz jut, hiszen ez az első jóváhagyott biohasonló monoklonális antitest az unióban. A gyulladáscsökkentő gyógyszer engedélyezése azt jelenti, hogy a hatóságok az originális Remicade helyett alkalmazhatónak tartják a szert, most az egyes országok társadalombiztosításain a sor, hogy az eredetinél olcsóbb készítményt bevegyék a támogatásba. A bejelentés nem volt váratlan, korábban is nyár végére-kora őszre tették az engedélyezés várható időpontját. Az Egis a magyar, lengyel és orosz piacon vár jelentősebb bevételt a gyógyszertől. Arról még nincs hír, hogy ezeken a stratégiai piacokon mikor kezdődhet el a tényleges forgalmazás, ám a gyógyszergyártó pénteken bejelentette, hogy már nemcsak Fehéroroszország, hanem Azerbajdzsán, Grúzia, Moldova és Kazahsztán is jóváhagyta a szert.
Szinte minden emelkedett Budapesten
Mérsékelt, de általános emelkedéssel zárult a pénteki kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén.
Magyar ügyben döntött az Európai Bizottság
Az Európai Bizottság engedélyezte az Egis \"biohasonló\" termékének forgalomba hozatalát, a készítményt a dél-koreai Celltrionnal kötött együttműködés keretében forgalmazhatja 12 közép-európai országban a magyar gyógyszergyár.
Lemaradt Európa mögött a magyar piac
A javuló ázsiai makrogazdasági kép és a szíriai feszültség enyhülése nyomán mindenhol intenzív emelkedés jellemezte a külföldi tőzsdéket. A régióban a lengyel és török piac 3, a cseh 2 százalékot ugrott, csak az olaj mélyrepülése miatt visszafogott orosz piac nyeresége nem érte el az egy százalékot. Ilyen környezetben a BUX erejéből 0,95 százalékos emelkedésre futotta, ami után 18 093 ponton zárt az index.