Fogy az erő Budapesten
Lefelé tart a BUX-index a nyitás után fél órával.
Fogy az erő Budapesten
Lefelé tart a BUX-index a nyitás után fél órával.
Osztalékról szavazott az Egis
Tegnap tartotta éves rendes közgyűlését az Egis, melyen megszavazták a részvényenkénti 240 forintos osztalékfizetést. Ez a korábbi évek részvényenkénti osztalékának duplája, azonban a papírok így is igen alacsony, alig 1 százalék feletti osztalékhozammal forognak.
Megemelt osztalékról szavazott az Egis közgyűlése
Részvényenként 240 forintos osztalék kifizetéséről döntött szerdán az Egis Gyógyszergyár Nyrt. éves közgyűlése. A társaság összesen 1,869 milliárd forintot oszt szét a részvényesek között a 2012. szeptember 30-án zárult 2011/2012-es üzleti évének adózott nyereségéből. Poroszlai Csaba, a társaság gazdasági igazgatója az igazgatóság osztalékjavaslatát ismertetve kiemelte, hogy ez duplája a korábbi évek osztalékának és 10 százalékát teszi ki a társaság konszolidált nettó eredményének. Az Egis-csoport a 2011/2012-es üzleti évben 132,82 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el, 3 százalékkal többet az előző évinél. Az üzleti tevékenység eredménye 25 százalékkal nőtt, 20,44 milliárd forintot tett ki. Az adózott eredmény 36 százalékkal emelkedve, 18,53 milliárd forint lett. Az egy részvényre jutó nyereség 2380 forint volt, szemben az előző évi 1745 forinttal.
Milyen cégekre fájhat az Egis foga?
A nemrég bejelentett osztalékemelést követően az Egis azt tervezi, hogy évente adózott nyereségének tíz százalékát kifizetné a részvényeseknek. Ez nem jelenti azt, hogy a társaság ne készülne akvizícióra, de a piac szkeptikus.
Konkrétabb akvizíciós tervek az Egisnél
A nemrég bejelentett osztalékemelést követően az Egis azt tervezi, hogy évente adózott nyereségének tíz százalékát kifizetné a részvényeseknek. Ez nem jelenti azt, hogy a társaság ne készülne akvizícióra, de a piac szkeptikus.