BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egészségügyi_ellátás

10.
05.
19:40

Nemet mondott az orvoskamara a kormány bértábla-javaslatára

A Magyar Orvosi Kamara (MOK) számára az egészségügyi jogállásról szóló, hétfőn benyújtott törvénytervezet bértáblával kapcsolatos része nem elfogadható - derül ki a kamara vezetőinek Kásler Miklóshoz írott leveléből, amely a MOK honlapján olvasható. A Medicalonline értesülése szerint a szakdolgozói kamara sem támogatja a törvénytervezetet. A Magyar Orvosok Szakszervezete pedig egyenesen úgy véli, hogy a kormány a MOK bértábláját használta fel arra, hogy csapdába csalja az orvostársadalmat.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
05.
16:26

Megfizetik az orvosok az új bértábla árát

Másodállás immár csak engedéllyel vállalható, a közalkalmazotti jogviszony egészségügyi szolgálati jogviszonnyá alakul, a vezénylés pedig akár két évre is szólhat ezentúl. Többek között ilyen megkötésekkel kell számolni a szombaton bejelentett történelmi mértékű orvosi béremelés folyományaként a hétfőn beadott törvényjavaslat értelmében. Az új bértáblában szereplő összeg sincs kőbe vésve, a munkáltató legalább évente írásban minősít, az alapbér ettől függően plusz/mínusz 20 százalékkal módosítható.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
04.
10:08

Lovas András intenzíves szakorvos: a béremeléstől a jövő héten még nem lesz több orvos

Nem lesz azonnal több orvos az egészségügyben a most bejelentett béremeléssel, de talán kevesebb sem, és már ez is valami - mondta a Szeged.hu portálnak Lovas András intenzív orvos, aki a járvány első hulláma idején először hívta fel a figyelmet nyilvános Facebook-posztjában arra, hogy a súlyos állapotú koronavírusos betegek ellátásához a lélegeztetőgép mellett komoly stábra is szükség van. Lovas szerint mostantól számítva öt-tíz éves folyamat, hogy kellő mennyiségű orvos legyen a rendszerben.

Szerző(k):
Szepesi Anita