Áderhez fordult az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége
Az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége (OSZSZ) is azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy ne írja alá az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt.
Áderhez fordult az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége
Az Orvosegyetemek Szakszervezeti Szövetsége (OSZSZ) is azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy ne írja alá az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt.
Pintér Sándor levelet írt a Magyar Orvosi Kamarának
Példa nélküli gyorsasággal és parlamenti támogatással fogadták az orvosi béremelésről és a hálapénz kivezetéséről szóló törvényt. Egy 2013-as felmérés szerint az orvosok csupán 6 százaléka támogatja a hálapénzt. Az új jogállás bevezetése, valamint a törvény egyéb passzusai viszont komoly felzúdulást keltettek az orvostársadalomban. Pintér Sándor újra egyeztetésre hívta az orvoskamarát - derült ki az ATV Start című műsorában.
Magánszolgáltatók: időzített bomba az új módosítás az egészségügyi ellátásban
Átfogó tárgyalásokat sürget a hazai egészségügyi ellátás ellehetetlenülése előtt a vezető magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület, amely szerint a jogszabályváltozás egyes részletei időzített bombát jelenthetnek a közellátásban és a magánszolgáltatóknál egyaránt. Jelentős előrelépés a hálapénz kriminalizálása, de átfogó bérrendezés szükséges, amely a háziorvosok és az egészségügyi szakdolgozók helyzetét is rendezi - írják közleményükben.
"Katonák nem leszünk"- törvénymódosítást szeretnének az orvosok
Katonák nem leszünk - írja a Magyar Orvosi Kamara (MOK) az egészségügyi szolgálati jogviszonyt létrehozó törvényről szóló állásfoglalásában. Törvénymódosítást kérnek, amelyhez javaslataikat a végleges szöveg elemzését követően fogják kidolgozni.
Rendkívüli mellékhatás: a kormányok rátalálnak végre az egészségügyre?
A koronavírus-járvány miatt rengetegen vesztették el a munkájukat és a visszaeső jövedelem vagy a teljes pénztelenség nem éppen a hosszú élet titka. Távolabbra nézve azonban egészen mást látunk - derül ki egy a pandémia hosszú távú hatásairól készült tanulmányból.