BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egészségügyi_ellátás

10.
09.
17:10

Pintér Sándor levelet írt a Magyar Orvosi Kamarának

Példa nélküli gyorsasággal és parlamenti támogatással fogadták az orvosi béremelésről és a hálapénz kivezetéséről szóló törvényt. Egy 2013-as felmérés szerint az orvosok csupán 6 százaléka támogatja a hálapénzt. Az új jogállás bevezetése, valamint a törvény egyéb passzusai viszont komoly felzúdulást keltettek az orvostársadalomban. Pintér Sándor újra egyeztetésre hívta az orvoskamarát - derült ki az ATV Start című műsorában.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
08.
15:12

Magánszolgáltatók: időzített bomba az új módosítás az egészségügyi ellátásban

Átfogó tárgyalásokat sürget a hazai egészségügyi ellátás ellehetetlenülése előtt a vezető magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület, amely szerint a jogszabályváltozás egyes részletei időzített bombát jelenthetnek a közellátásban és a magánszolgáltatóknál egyaránt. Jelentős előrelépés a hálapénz kriminalizálása, de átfogó bérrendezés szükséges, amely a háziorvosok és az egészségügyi szakdolgozók helyzetét is rendezi - írják közleményükben.

Szerző(k):
Szepesi Anita