BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egészségügyi_ellátás

10.
03.
17:40

Ekkora lesz a béremelés után az orvosok fizetése, hetven év után eltűnhet a hálapénz

Januártól jöhet az orvosi béremelés nagyobb része, a maradék 2022-2023 fordulóján. Nem százalékos béremelésről van szó, hanem a Magyar Orvosi Kamara bértábla javaslatának elfogadásáról. Hetven év után eltűnhet az egészségügyet mérgező hálapénz, a készülő jogszabály mind za zat adót, mind az elfogadót szankcionálni fogja - jelentette be az MOK elnöke ma online sajtótájékoztatón az Orbán Viktorral folytatott tárgyaláson született megállapodást.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
03.
11:01

Brüsszelből mentenék meg a magyar egészségügyet is

Járvány idején harmonizált és gyors lépéseket és egységes protokollt hozna az Európai Egészségügyi Unió. Békeidőben pedig csökkentené a tagállamokban tapasztalt különbségeket, egyfajta minimumot megállapítva, melyhez minden európai állampolgárnak joga van - idézi az Euronews Ujhelyi István szocialista EP-képviselőt, aki ismertette az Európai Parlament és az Európai Bizottság által is támogatott programot.

Szerző(k):
Szabó Dániel
09.
29.
06:32

Az Emmi visszaüzent az orvosi kamarának: van ágy, van eszköz és van szakember

A halasztható előjegyzett (elektív) ellátások felfüggesztését kérte a járványkórházakban Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke Kásler Miklós miniszternek címzett levelében, a kollégáiktól kapott visszajelzések alapján a létszám- és kapacitáshiányra hivatkozva. Hétfőn este válaszolt a levére az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), ebben közlik, hogy mindenből van elég, aki kapacitáshiányról beszél, az vagy szándékosan torzít, vagy nincs tisztában a tényekkel, így az elektív ellátásokat sem állítják le sehol.

Szerző(k):
Domokos Erika