Baj lehet az új egészségügyi jogviszonyból - tömegével mondanak nemet az érintettek
A budapesti orvosok 22 százaléka, 3100 orvos a jelenlegi feltételekkel nem írná az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló, a jelentős béremelés mellett elfogadhatatlan kötöttségekkel is járó szerződést - derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) budapesti szervezete gyorsfelméréséből a Telex híre szerint. Egy szakdolgozói felmérésből is ijesztő kép bontakozik ki, amely szerint a 30 ezer válaszadó fele tervezi, hogy elhagyja a közellátást.



