BUX 138714.03 -0,56 %
OTP 44800 -0,27 %
header

egészségügyi_ellátás

10.
16.
17:47

Baj lehet az új egészségügyi jogviszonyból - tömegével mondanak nemet az érintettek

A budapesti orvosok 22 százaléka, 3100 orvos a jelenlegi feltételekkel nem írná az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló, a jelentős béremelés mellett elfogadhatatlan kötöttségekkel is járó szerződést - derül ki a Magyar Orvosi Kamara (MOK) budapesti szervezete gyorsfelméréséből a Telex híre szerint. Egy szakdolgozói felmérésből is ijesztő kép bontakozik ki, amely szerint a 30 ezer válaszadó fele tervezi, hogy elhagyja a közellátást.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
16.
10:50

Koronavírus: válságkezelő csomagot készítettek

Az orvostechnikai szektor kész konstruktívan együttműködni a kormányzattal a koronavírussal szembeni küzdelemben, a piaci szereplők működését azonban több tényező, közte a kórházi adósság és a segédeszközök ellátási láncának forráshiánya nagyban nehezíti. A szektor öt vezető szakmai szervezete ezért javaslatcsomagot állított össze az egészségügy megerősítése érdekében - közölték lapunkkal a javaslatokat készítő szervezetek.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
15.
06:40

Eltűntek a vevők a budapesti patikákból - íme, a magyarázat

A korábbi években megszokott alacsony nyár végi gyógyszerforgalmát hozta 2020 is. A támogatott gyógyszerek 42,6 milliárd forintos augusztusi forgalma az áremeléseket is figyelembe véve még a szezonhoz képest is alacsony. A Covid első hulláma több hónapra kiható komoly átrendeződést generált a gyógyszerforgalomban, a második hullámnak is vélhetően lesznek hasonló hatásai. Várhatóan újra megtörik a lassan normalizálódó gyógyszerforgalmi tendencia.

Szerző(k):
Szepesi Anita