BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

03.
05.
11:55

Gyógyszerellátás: Ezt várják a magyarok az államtól

A magyarok szerint az államnak jobban kellene támogatnia az új fejlesztésű gyógyszerek árát és biztosítani kellene, hogy a betegek gyorsabban hozzáférhessenek ezekhez. A jelenleginél sokkal gyakrabban kellene dönteni a modern készítményeknek társadalombiztosítási támogatásáról – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) országos reprezentatív kutatásából. A gyógyszerekre fordított közkiadás mértékét legalább a visegrádi országok átlagára kellene felemelni - sürgeti az AIPM.

Szerző(k):
Szepesi Anita