BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

08.
27.
06:49

Újabb nyomasztó hír jött a magyar kórházakból

Júliusban újabb 4,3 milliárd forinttal gyarapodva 47 milliárd forint fölé nőtt a magyar kórházak adóssága a Magyar Államkincstár friss adatai szerint. A növekedés hátterében egyértelműen a bérverseny, és amint a Válasz Online kiszámolta, az egyre csökkenő finanszírozás állhat. Az intézmények finanszírozására ugyanis az idei költségvetésben 16 milliárddal kevesebb jut a tavalyinál.

Szerző(k):
Szepesi Anita
08.
21.
07:08

Súlyos időjárási fenyegetés érint szinte minden második magyart

A klímaváltozás újfajta társadalmi egyenlőtlenségek kialakulásához vezet, a hőhullámok hatásaival szemben ugyanis nem egyformán ellenálló vagy sérülékeny a lakosság. Magyarország területének 43 százaléka - ahol a jelenlegi lakosság 40 százaléka él - számít erősen vagy nagyon erősen sérülékenynek. Jelentősek a járási szintű különbségek, elsősorban a Dél-Alföld és a Dél-Dunántúl déli, összefüggő területein, valamint az Alföld szigetszerű foltjain vezethetnek súlyos népegészségügyi helyzethez az éghajlatváltozással mind gyakoribbá váló hőhullámok - derül ki egy friss kutatásból.

Szerző(k):
Szepesi Anita
08.
14.
13:35

Besokalltak az orvosok - 900 ezres kezdőbért akarnak

Havi kilencszázezres kezdő szakorvosi alapbért, a paraszolvencia megszüntetését, és a szakmai minimumfeltételek betartatását követeli többek között a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Mintegy 1000-1200 milliárdos költségvetési forrást igénylő követeléseikről szeptember 21-én, rendkívüli orvosi nagygyűlésen tárgyalnának a döntéshozókkal - jelentette be Éger István MOK-elnök.

Szerző(k):
Szepesi Anita