BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

egészségügyi_ellátás

12.
07.
15:02

Reménytelen javulást várni az egészségügyben - mutatjuk miért

Egy hete jelent meg az Európai Bizottság (EB) egészségügyi országjelentése, amelyet lapunk elsőként ismertetett. Tegnap tartották a jelentés hivatalos bemutatóját, a területért felelős Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) ezt követően kiadta a kormányzati interpretációt tartalmazó közleményét. Az alábbiakban újra végigvesszük a jelentés megállapításai közül azokat, amelyeket az Emmi is kommentált. Elsőként az EB jelentést olvashatják, majd az Emmi szó szerinti közleményét idézzük.

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
07.
07:40

Ki mondja meg, mennyit ér egy terápia?

Az olyan egyedi, ad hoc megoldások, mint az SMA izomsorvadásos betegségben szenvedő Zente gyógyszerére indított gyűjtés egy-egy esetben megvalósítható, de nem jelent tartós megoldást valamennyi beteg és az egészségügyi rendszer számára. Az extra magas ár és a hozzáférés korlátozottsága etikai és gazdasági dilemmákhoz vezet, amelyek megoldásában a technológiai értékelés jelenthet segítséget - írja állásfoglalásában a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META).

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
04.
06:20

Csapdában vergődik az egészségügy - nincs kiút?

A kormányzat addig nem tesz plusz pénzt az egészségügybe, amíg nincs strukturális átalakítás, abba viszont nem vág bele a politikai kockázatok miatt. Folyamatosan születnek fontos szakpolitikai anyagok amelyek a fiókban porosodnak, felrajzolódnak a pontos irányok, de a megvalósítás felé egyetlen lépés sem történik. Mindeközben az egészségügy csak vergődik, a lakosság egészségesen tartására vagy meggyógyítására pedig GDP-arányosan soha ilyen kevés pénzt nem költött az állam - hangzott el többek között az IME egészségügyi szaklap keddi konferenciáján.

Szerző(k):
Szepesi Anita