BUX 139803.59 0,13 %
OTP 45890 -0,17 %
header

egészségügyi_ellátás

01.
05.
11:47

Nagy a baj: újabb hétmilliárddal ugrott meg a kórházak adóssága

November végére a költségvetési szervként gazdálkodó magyar kórházak lejárt adóssága 71 milliárd forintra rúgott a Magyar Államkincstár (MÁK) adatai szerint. Mire az év végén bejelentett 42,8 milliárdos konszolidáció március végére a beszállítókhoz jut, a lejárt adósság felét sem fogja fedezni, hiszen a teljes összeg, az idei átlagos, havi 5 milliárdos növekedést feltételezve el fogja érni a 90 milliárd forintot.

Szerző(k):
Szepesi Anita
01.
05.
07:40

450 ezer magyar nem fért hozzá időben az orvosi ellátáshoz

2017-ben a KSH becslése szerint mintegy 450 ezer magyar orvosi ellátási szükséglete maradt kielégítetlenül, szemben a 2010-es 750 ezerrel - derül ki többek között a KSH 2018-as Egészségügyi Évkönyvéből. Lakhely, iskolai végzettség és jövedelemszint jelentősek az eltérések, Észak-Magyarországon például a lakosság 8,5 százaléka, a régiós átlag közel kétszerese nem fért hozzá a szükséges ellátáshoz.

Szerző(k):
Szepesi Anita
01.
03.
11:20

Közbeszerzésen összejátszó cégeket büntetett 1,6 milliárdra a GVH

Képalkotó diagnosztikai termékeket (MRI-, CT- és röntgenberendezéseket) gyártó és forgalmazó vállalkozások tanúsítottak jogsértő magatartást az "Egészségügyi eszközök energia-megtakarítást célzó beszerzésének támogatása" elnevezésű EU-s pályázathoz kapcsolódó közbeszerzési eljárásokban -állapította meg a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), amely a cégekre összesen több mint 1,6 milliárd forintnyi bírságot szabott ki.

Szerző(k):
Szepesi Anita