Krízis az fővárosi egészségügyben: a pszichiáterek léptek
A Magyar Orvosi Kamara azt közölte, hogy a fővárosban dolgozó pszichiáterek egységesen felmondják az ügyeleti ellátásban az önként vállalt többletmunkáikat.
Krízis az fővárosi egészségügyben: a pszichiáterek léptek
A Magyar Orvosi Kamara azt közölte, hogy a fővárosban dolgozó pszichiáterek egységesen felmondják az ügyeleti ellátásban az önként vállalt többletmunkáikat.
Újabb feszültség az egészségügyben: nem ördögtől való a gyógyszerészi vényfelírás
Éles vitát váltott ki a gyógyszerészi vényírás terve: a Magyar Orvosi Kamara betegbiztonsági kockázatokat emleget, miközben a gyógyszerészi oldal szerint a szigorú korlátok mellett javulhatna az ellátás hatékonysága és ezt európai példák is alátámasztják.
Szennyvízáradat a fővárosnál, az ivóvíz is veszélybe kerülhet
Az Egyesült Államok történetének egyik legsúlyosabb környezeti katasztrófája fenyeget az amerikai főváros térségében, miután több mint 900 millió liter tisztítatlan szennyvíz került Washington folyójába, a Potomacba.
Az iskolák nem hallgatnak tovább, minden negyedik tini érintett
Tovább nőtt a túlsúlyos és elhízott fiatalok aránya Magyarországon, miközben a tanulók fittségi állapota még mindig nem érte el a pandémia előtti szintet – ez derül ki a Magyar Diáksport Szövetség legfrissebb NETFIT-jelentéséből.
Betegek tízezreinek lehet könnyebb az élete egy magyar fejlesztéssel
Magyarországon közel 70 ezren élnek epilepsziával, a páciensek egy része gyógyszerrezisztens, számukra jelenthet megoldást egy új módszer.