Több százezer bántalmazott gyerek él Magyarországon
A gyermekkori negatív, stresszes élmények - elhanyagolás, fizikai vagy szexuális bántalmazás, szenvedélybeteggel való együttélés -, illetve az ezek következtében kialakuló krónikus stressz károsan hat a felnőttkori egészségre és a felnőttkori szenvedélybetegség kialakulásában is fontos a szerepe. Magyarországon legalább 400 ezer ilyen gyerek él, de a bántalmazásban óriási a latencia - összegezték a negatív gyerekkori élmének hatását napirendre tűző konferencia megállapításait sajtótájékoztatón az előadók.




