Ostromállapot van Guatemalában
Egyre jobban elfajul a drogcsempészekkel vívott harc Közép-Amerikában, Guatemala kormánya hivatalosan is ostromállapotot hirdetett több régióban, miután a drogkartellek ismét katonákra támadtak. Az országon át vezet az egyik legfontosabb kokaincsempész útvonal az Egyesült Államok felé, ezért a csempészbandák a nyílt harcot is felvállalják a hadsereggel.




