BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
01.
10.
11:27

Szőnyeg szélére állította Magyarországot az OECD: javítani kell az egészségügyön

Fejenként évente 1925 eurót költ Magyarország egészségügyre, nagyjából az uniós átlag felét – derül ki az OECD friss országjelentéséből. Bár az állami finanszírozás aránya nőtt, a betegek továbbra is jelentős összegeket fizetnek saját zsebből, miközben a rossz egészségi mutatók, a magas halálozás és a kockázati tényezők még mindig az EU-átlag felett maradnak.

Szerző(k):
Koncsek Rita