BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

diplomácia

07.
08.
08:53

Angliai mérgezés - megjött a lelet a kórházba került rendőrről

A vizsgálati eredmények alapján nem szenvedett mérgezést az a brit rendőr, akit szombaton kivizsgálásra a délnyugat-angliai Salisbury kórházába szállítottak. Előzőleg felmerült ugyanis a gyanú, hogy a rendőr érintkezésbe kerülhetett ugyanazzal a Novicsok típusú idegméreg-hatóanyaggal, amelytől múlt szombaton két brit állampolgár - egy 44 éves, háromgyermekes nő és egy 45 éves férfi - súlyos mérgezést szenvedett. Őket továbbra is válságos állapotban kezelik Salisbury kórházában.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss