BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

diák

05.
14.
10:09

Veszélyben a diploma - figyelmeztetést kaptak az egyetemisták

Egy kutatás szerint jelentős a lemorzsolódás az egyetemi alapképzésben: a hallgatók 40 százaléka megszakítja tanulmányait. Sok cég kifejezetten hajt az egyetemista munkaerőre, főként az informatikai és a gazdasági szakokra jellemző, hogy egy vonzó álláslehetőség elcsábítja a diákokat. A cégeknek ebben nagy a felelőssége, hiszen pillanatnyilag talán jó ötletnek tűnik pénzt keresni a tanulás helyett, de a karrierterveket erősen befolyásolhatja a diploma hiánya - hívja fel a figyelmet a DXC Technology Hungary vállalat, amely szintén foglalkoztat diákokat.

Szerző(k):
Szepesi Anita